Komitet ws. nadania tytułu Honorowego Obywatela Koszalina

Działania koordynuje Stowarzyszenie Civitas Christiana, ale w skład komitetu weszli przedstawiciele różnych instytucji w Koszalinie.

Wśród nich jest Filharmonia Koszalińska, którą reprezentuje dyrektor Robert Wasilewski: - Prawo nie pozwala na rozpatrywanie takiego obywatelstwa dla dwojga, więc przyjęliśmy procedurę indywidualnego wnioskowania o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Koszalina. Andrzej Cwojdziński dyrygował dziesiątkami koncertów w koszalińskiej filharmonii, jak i poza nią. Kierował także tą placówką. To świadczy o jego wielkim kunszcie.

Aby obywatelski projekt trafił na sesję komitet musi zebrać 300 podpisów od mieszkańców Koszalina posiadających prawa wyborcze.

W inicjatywę zaangażował się m.in. ks. Henryk Romanik, proboszcz parafii katedralnej: - Jestem zaszczycony tym, że mogę przyczynić się do tego, by powiedzieć im pod koniec ich życia „dziękuję” oraz wyrazić publicznie im szacunek.

W składzie komitetu jest dziennikarka Polskiego Radia Koszalin Beata Górecka. Zbiórka podpisów ws. honorowego obywatelstwa Koszalina dla małżeństwa Cwojdzińskich prowadzona będzie w siedzibie stowarzyszenia Civitas Christiana, przy 11 koszalińskich parafiach oraz Filharmonii Koszalińskiej i Zespole Szkół Muzycznych.

Artykuł ze strony Polskiego Radia Koszalin