45 lat kapłaństwa Ojca Witolda

15 czerwca 1974 roku w kościele pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni z rąk biskupa chełmińskiego Bernarda Czaplińskiego święcenia kapłańskie otrzymał o. Witold Józef Regulski.

W obecnym roku w dniu 15 czerwca przypada 45. rocznica od tamtego wydarzenia. To wielka łaska, dar i tajemnica Bożego wybrania i obdarowania, za które ojciec Witold jest w swoim szlachetnym sercu bardzo wdzięczny Panu Bogu. Swoją posługę kapłańską oparł o Pana i Mistrza Jezusa i mocą Chrystusowego kapłaństwa błogosławi, modli się, towarzyszy ludziom na ich drodze do Chrystusa w Kościele i do Kościoła.

Modlitewne zamyślenie i wdzieczność Panu Bogu była okazją do liturgicznego dziękczynienia podczas Mszy  św., którą ojciec Witold odprawił 16 czerwca w rodzinnej Jabłonnej koło Nowego Tomyśla w Poznańskiem, a 23 czerwca w Koszalinie, gdzie Jubilat od trzech lat posługuje przy ołtarzu i w konfesjonale.

W tych ważnych dniach towarzyszyli Ojcu Witoldowi bliscy jego sercu: współbracia franciszkanie z Koszalina, Darłówka, Niepokalanowa, Poznania i Woźnik koło Poznania, koszalińska wspólnota sióstr franciszkanek Rodziny Maryi, przedstawiciele koszalińskich wspólnot duszpasterskich oraz liczni wierni, którzy z ochotą włączyli się w ojca Witoldowe dziekczynienie Panu Bogu i MAtce Najświętszej za dar świętego powołania i kapłaństwa.