Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę!

35.    Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska  na Jasną Górę

W tym roku serce Kościoła bije w Fatimie, setki tysięcy pielgrzymów zmierzają tam, by uczcić Maryję. Nasza diecezja przeżywa również swój mały jubileusz - po raz 35. wyruszy Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska ze Skrzatusza na Jasną Górę.

Od wieków w naszej Ojczyźnie otaczamy szczególną czcią Matkę Bożą w Jasnogórskim wizerunku. Tegoroczne pielgrzymowanie będzie miało szczególny charakter - 6 sierpnia podczas Mszy św. swoje przyrzeczenia małżeńskie odnowią te pary, które w ciągu minionych 35 lat poznały się na pielgrzymce, a jest ich niemało. Wszystkie małżeństwa zapraszamy na pątniczy szlak, a jeżeli nie będzie to możliwe, to chociaż o przybycie i uczestniczenie w tej wyjątkowej Eucharystii (6 sierpnia przypada w niedzielę).

Opłata za pielgrzymowanie ze Skrzatusza wynosi 160 zł od osoby. Kwota ta obejmuje koszty transportu bagażu, śpiewnika, znaczka i koszulki pielgrzymkowej, sanitariatów oraz wydatki związane ze służbami porządkowymi i medycznymi.

Osoby, które nie mogą pielgrzymować fizycznie, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Uczestnik tzw. ,,Złotej Grupy’’ otrzyma rozważania na każdy dzień i znaczek pielgrzymkowy. O szczegółach poinformuje przewodnik z rejonu.

Gorąco zapraszamy również na stronę internetową pielgrzymki, na której można również znaleźć informacje o innych pielgrzymkach pieszych w naszej diecezji:

www.pielgrzymkikoszalin.pl