Wielka Procesja Fatimska

W tym roku obchodzimy setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Fatima jest wezwaniem do modlitwy za nasze rodziny, nasze miasto, wszystkich tych którzy są nam bliscy i których nosimy w swoim sercu. Maryja chce słuchać naszych modlitw i przedstawiać je dobremu Bogu!

Dlatego spotkajmy się 13 maja o godz. 18.30, na Mszy św. na Górze Chełmskiej, po której wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej w wielkiej procesji światła do katedry.

Dla tych którzy nie będą mogli dojść na Górę Chełmską z parkingu na ul. Rolnej (przy parku linowym) będą podstawione autobusy, które będą kursowały na szczyt Góry Chełmskiej od godziny 17.30. Będziemy mogli, za symboliczną ofiarę, zakupić przed wejściem na teren sanktuarium świece przygotowane specjalnie na procesję. 

Abyśmy wszyscy mogli skorzystać z duchowych owoców procesji w koszalińskich parafiach zostaną odwołane wszystkie Msze św. wieczorne (u nas nie będzie Mszy św. o godz. 18:00). 

Tych którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w niedzielę (i w związku z tym przychodzą na Msze św. wieczorną w sobotę), zapraszamy na Eucharystię do koszalińskiej katedry na godz. 18.00.

Spotkajmy się wszyscy na Górze Chełmskiej w sobotę 13 maja o godz. 18:30 na wspólnym koszalińskim świętowaniu!